Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Dom Pomocy Społecznej "Chemik"

STRONA GŁÓWNA

Witamy na stronie internetowej Domu Pomocy Społecznej "CHEMIK"

 

Dom Pomocy Społecznej "Chemik" jest jednostką organizacyjną m. st. Warszawy.

 

Placówka działa na podstawie Statutu nadanego przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy i Regulaminu organizacyjnego nadanego przez  Prezydenta m. st. Warszawy, w rejestrze domów pomocy społecznej województwa mazowieckiego jest wpisany pod pozycją nr 56.

Jesteśmy placówką typu stacjonarnego przeznaczoną dla osób w podeszłym wieku, umiejscowioną na terenie warszawskiej Dzielnicy Ochota.

Dom został zbudowany z myślą o komforcie i wygodzie naszych mieszkańców. Posiadamy 68 pokoi jednoosobowych i 16 pokoi dwuosobowych. Każdy pokój wyposażony jest w łazienkę i balkon oraz dostosowany do potrzeb mieszkających w nim osób.

Naszym domownikom zapewniamy profesjonalną opiekę oraz wsparcie scjalno - terapeutczne.

Dokładamy wszelkich starań aby sprawowana przez nas opieka była na najwyższym poziomie, w miłej, rodzinnej atmosferze.

 

Misją Domu jest sukcesywne dążenie do osiągnięcia takiej aktywności życiowej jego mieszkańcow, ktora zapewni sprawność psychofizyczną i wzmocni pozytywną samoocenę własnej osoby. Proponowane zajęcia w ramach realizowanych programów terapeutycznych mają zaspokajać potrzeby wyższe, a także stymulować dalszy rozwoj osobowy.

Bardzo ważnym elementem w działalności Domujest dążenie do wytworzenia klimatu wzajemnej życzliwości i zrozumienia, ciepłej rodzinnej atmosfery i prawdziwie domowych warunków.

Sposob sprawowania opieki i udzielania pomocy ma charakteryzować podmiotowe traktowanie mieszkańca, rzetelność i profesjonalizm w wykonywaniu zadań.

Świadczone usługi są zgodne z założeniami ustawy o pomocy społecznej.

 

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

Aktualne wydarzenia z życia Domu znajdziecie Państwo w zakładce Aktualności.