Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Dom Pomocy Społecznej "Chemik"

O nas

Dom Pomocy Społecznej „Chemik” został wybudowany przez Warszawską Fabrykę Kosmetyków Pollena Uroda na początku lat 70-tych. Jest placówką typu stacjonarnego przeznaczoną dla osób w podeszłym wieku umiejscowioną na terenie warszawskiej Dzielnicy Ochota.

Dom został zbudowany z myślą o komforcie i wygodzie naszych mieszkańców. Czterokondygnacyjny budynek usytuowany jest na działce z ogrodem. Otoczenie sprzyja rekreacji, jednocześnie jest przystosowane do potrzeb mieszkańców Domu. Ponadto w okolicy znajdują się tereny zielone dla spacerowiczów. Posiadamy 68 pokoi jednoosobowych i 16 pokoi dwuosobowych, wyposażonych w loggie i łazienki oraz dostosowanych do potrzeb osób w nich zamieszkujących. Na terenie Domu znajduje się: kaplica, biblioteka z bogatym księgozbiorem, jadalnia, palarnia, poój dziennego pobytu, sala rehabilitacyjna oraz gabinet medycznej pomocy doraźnej. Dom posiada windy osobowe, w pokojach zainstalowana jest sygnalizacja przyzywowa. Kondygnacje zróżnicowano kolorystycznie tak, aby mieszkańcy mieli łatwość rozpoznawania swojego piętra. Na korytarzach zainstalowane są poręcze, podłogi wyłożone wykładziną antypoślizgową. Wejście do budynku posiada podjazd dla wózków inwalidzkich.

Naszym domownikom zapewniamy całodobową profesjonalną opiekę oraz wsparcie socjalno – terapeutyczne.

Zakres świadczonych usług

Dom Pomocy Społecznej Chemik świadczy usługi bytowe, opiekuńcze i wspomagające na na poziomie obowiązującego standardu (Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie domów pomocy społecznej Dz.U.2018.0.734)

1. W zakresie usług bytowych zapewniamy:

 • miejsce zamieszkania,
 • wyżywienie, w tym zlecone przez lekarza diety,
 • utrzymanie czystości w pokojach mieszkalnych.

2. W zakresie usług opiekuńczych zapewniamy:

 • całodobową opiekę,
 • niezbędną pomoc: w załatwianiu spraw osobistych, urzędowych, w utrzymywaniu kontaktów z rodziną oraz środowiskiem lokalnym,
 • możliwość korzystania z rehabilitacji ogólnousprawniającej.

3. W zakresie usług wspomagających zapewniamy:

 • umożliwienie udziału w terapii zajęciowej indywidualnej i grupowej,
 • możliwość korzystania z prasy codziennej oraz biblioteki,
 • podnoszenie sprawności i aktywizację w tym możliwość udziału w imprezach kulturalnych w na terenie placówki i poza nią,
 • pomoc i wsparcie psychologiczne,
 • umożliwienie zaspokajania potrzeb religijnych zgodnie z wyznaniem,
 • rozwój samorządności mieszkańców.

UWAGA: Dom Pomocy Społecznej nie świadczy usług zdrowotnych. Umożliwia i organizuje Mieszkańcom pomoc w korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych przysługujących na podstawie odrębnych przepisów.

Dokładamy wszelkich starań aby opieka nad naszymi podopiecznymi była na najwyższym poziomie w miłej, rodzinnej atmosferze.

Na terenie Domu działa grupa teatralna Pro-Arte”.

Celem działalności zespołu jest odkrywanie i pobudzanie potencjału twórczego tkwiącego w człowieku,a ktywizacja seniorów, poprawa samopoczucia oraz organizacja wolnego czasu w placówce. Seniorzy spotykając się na zajęciach pracują nad programami artystycznymi o różnej tematyce, które następnie  prezentowane są  podczas uroczystości, przeglądów artystycznych, festynów itp.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

 

DPS "Chemik"

Utworzono dnia 09.07.2023, 17:16