Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Dom Pomocy Społecznej "Chemik"

Życie z „Koroną” w DPS „Chemik”

Utworzono dnia 09.08.2020

Nadszedł trudny czas dla wszystkich…. Każdy z nas próbuje poradzić sobie   w nowej rzeczywistości, którą niesie epidemia koronawirusa. Musimy sprostać nowym zakazom i obostrzeniom, bowiem wirus nie odpuszcza, a kolejna fala zakażonych potęguje większy strach. W takich sytuacjach doceniamy drugiego człowieka i wartość życia.

W Domach Pomocy Społecznej zawsze priorytetem powinno być bezpieczeństwo Seniorów, a w obecnej sytuacji, ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa Seniorom, zalecana jest izolacja.    Nie znaczy to jednak, że  w naszym Domu jest totalna cisza, pustka i nic się nie dzieje. Nic bardziej mylnego…

W DPS „Chemik” staramy się wychodzić ku naszym Mieszkańcom  z różnorodnymi propozycjami zajęć terapeutycznych, oczywiście przy zachowaniu wszystkich środków ostrożności.

W pracowni plastycznej zajęcia manualne odbywają się w małych, zapewniających komfort sanitarny grupach, podobnie jak i gimnastyka dla Mieszkańców, która szczególnie teraz jest bardzo wskazana. W sytuacji kryzysowej bardzo ważne jest wsparcie ze strony pani psycholog, która zawita do pokoju Mieszkańca w ramach odwiedzin, czy też poprowadzi trening pamięci.

Pamiętajmy, że choć czas jest „wirusowy” to poczucie humoru pomaga przetrwać trudne chwile,  a śmiech jest wręcz zbawienny.

Idąc za głosem Zespołu Tilt cyt.

„Jeszcze będzie przepięknie, Jeszcze będzie normalnie…”

autor: Dorota Aniołkowska - Instruktor terapii zajęciowej