Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Dom Pomocy Społecznej "Chemik"

Z Żubrem po sąsiedzku

Utworzono dnia 26.02.2021

Dwie ulice od budynku naszej placówki mieści się siedziba centrali jednego z największych i najstarszych banków w Polsce, Banku Pekao SA. W logo instytucji znajduje się żubr, który jako się okazało, potrafi dzielić się swoją siłą z innymi. Pracownicy Banku nie pozostali obojętni na trudną sytuację naszych Podopiecznych. Włączyli się w akcje pomocy na rzecz Mieszkańców „Chemika” co sprawiło, że na twarzach Seniorów nie raz pojawił się szeroki uśmiech.

W grudniu zeszłego roku Bankowi Mikołajowie z myślą o naszych Seniorach przygotowali ponad 90 paczek z wymarzonymi przez Mieszkańców podarunkami.

Dzięki wykonanemu wcześniej rozeznaniu każdy podarunek cieszył i sprawiał wiele radości. Kamizelka na chłodniejsze dni, perfumy, bluza z logo ulubionego klubu piłkarskiego to przykłady spełnionych już marzeń Seniorów. W każdej paczce znalazły się także słodkości. Przebojem było ptasie mleczko, biszkopty i krówki. Każdy z prezentów został pieczołowicie zapakowany i sam widok świątecznych dekoracji wprowadzał obdarowanych w radosny nastrój.

Nie minęło kilka tygodni a przedstawiciele Banku odezwali się do nas ponownie, z pytaniem, czy jest coś co sprawiłoby Seniorom radość a co mogą przygotować pracownicy. Podpowiedzieliśmy, że mogą to być materiały plastyczne dla uczestników terapii zajęciowej oraz … poduszki – jaśki, które umilałyby Seniorom chwile odpoczynku. Po trzech tygodniach od rozmowy zajechały do nas dwa samochody po brzegi wypakowane prezentami. Pracownicy Banku z całej Polski przygotowali ponad 90 wielobarwnych poduszek. Różne wzory, różne kolory, ale łączy je jeden wspólny mianownik- troska darczyńców o dobro naszych Podopiecznych.

Oprócz jaśków przekazali także farby akwarelowe, pastele, bloki, zestawy włóczek, bibułę i wiele innych akcesoriów, które zostaną już za chwilę wykorzystane w trakcie zajęć. 

Nasi podopieczni dziękują za hojne serca i dowód na to, że dobro mnoży się przez dzielenie!