Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Dom Pomocy Społecznej "Chemik"

XVI Warszawskie Spotkanie Wigilijne

Utworzono dnia 02.12.2019

Już 15 grudnia 2019 r. na ul. Ząbkowskiej odbędzie się XVI Warszawskie Spotkanie Wigilijne – największe spotkanie świąteczne dla Mieszkańców Warszawy. Będzie pięknie, smacznie i muzycznie, dlatego nie może Was zabraknąć.

Zaczynamy o godzinie 15.

Kamienice otulimy kolorowym światłem aby Ząbkowska zachwyciła swoim świątecznym wydaniem. Tak piękna jeszcze nie była..

Ponadto czeka na Państwa Wielkie Gotowanie razem z Mistrzem Świata BBQ – Grzegorzem Parczewskim. Wspólnie ugotujemy wigilijną zupę grzybową i zaprosimy do wspólnego stołu.
Wszystkich spragnionych smaków i tych co lubią domowe zacisze, zapraszamy na aromatyczną i rozgrzewającą zimową herbatę.

Dla najmłodszych w Centrum Kreatywności Targowa będzie czekał Św. Mikołaj, któremu będą mogli opowiedzieć o swoich marzeniach. Znajdą tam również wiele ciekawych warsztatów i zajęć podczas których będą mogli tworzyć prezenty dla bliskich i zrobić pamiątkowe zdjęcie. Będą też słodkości, bo co to za święta bez cukierków i pierników.

Na Ząbkowskiej Aktorzy Teatru Akt wprowadzą Państwa w świat pantomimy prezentując oryginalne kreacje i zjawiskowe stroje. Niezwykła charakteryzacja i teatralne rekwizyty zachwycą i będą świetnym tłem do wspólnych zdjęć.

To będzie wspaniały czas…aromat świątecznych potraw, zapach żywej choinki, blask świec, świątecznych ozdób i te bożonarodzeniowe kolędy i piosenki, które zaserwują Państwu zaproszeni artyści – Kuba Jurzyk z zespołem, Warszawska Trupa Teatralna Warszawiaki a także Czesław Mozil
z Grajkami Przyszłości. 

Repertuar, który dobrze znacie zaśpiewamy razem. Teksty mniej znane będą w śpiewnikach.

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza Was do wspólnego spotkania  – bądźcie z nami żeby było jeszcze piękniej…

Dbając o dostępność imprezy, dokładamy starań by była ona przyjazna i dostępna dla każdego gościa poprzez następujące udogodnienia:

DOSTĘPNOŚĆ Z POMOCĄ DLA OSÓB PORUSZAJĄCYCH SIĘ NA WÓZKACH

Oba wejścia na teren imprezy tj. od ul. Targowej oraz od ul. Brzeskiej, a także wejścia do namiotów wyposażone będą w podjazdy.

Osoby z niepełnosprawnością będą mogły liczyć na wsparcie asystentów – przy wejściach na plac oraz na terenie imprezy dostępnych będzie 5 osób. Asystenci będą ubrani w kamizelki odblaskowe oraz będą posiadać imienne identyfikatory wraz ze zdjęciem.

PĘTLA INDUKCYJNA

W jednym z namiotów będzie dostępna pętla indukcyjna – namiot zostanie oznaczony odpowiednim piktogramem.

OSOBA ZNAJĄCA JĘZYK MIGOWY DO DYSPOZYCJI

Zapewniamy tłumacza języka migowego, który będzie obecny na scenie.
Dodatkowo na scenie zostanie zainstalowany telebim, na którym będą wyświetlane teksty kolęd i pastorałek.

Ponadto prowadzący imprezę będzie prowadził zapowiedzi w sposób przybliżający osobom słabowidzącym lub niewidomym opis wydarzeń na scenie.

 TOALETY DOSTĘPNE DLA OSÓB PORUSZAJĄCYCH SIĘ NA WÓZKACH

Na terenie imprezy będą znajdować się toalety dla osób z niepełnosprawnością.

Poniżej link do wydarzenia na Facebooku oraz na stronę Urzędu Miasta

https://www.facebook.com/events/1372526272916759/

https://politykaspoleczna.um.warszawa.pl/aktualnosci/warszawskie-spotkanie-wigilijne-ju-15-grudnia-zapraszamy