Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki Dom Pomocy Społecznej "Chemik"

Fashion Day

Utworzono dnia 18.10.2023

18 października, DPS Budowlani zaprosili nas na III edycję Fashion Day. Motto tegorocznej edycji brzmiało: „Od Młodości do Dojrzałości, modę uwielbiamy i się przebieramy”.

Od chwili, kiedy otrzymaliśmy zaproszenie, nasze Mieszkanki, które zgłosiły się na imprezę, zastanawiały się, jak można ubrać się w ten szczególny dzień i jak najlepeiej zaprezentować się na wybiegu. Odbyło się kilka prób, na których Panie przełamywały wstyd przed publicznymi wystąpieniami, uczyły się chodzić po wybiegu i prezentować modę. Ale największym wyzwaniem było znalezienie odpowiedniej kreacji. Z pomocą pracownika K.O., Panie stworzyły niepowtarzalne i wyjątkowe kreacje.

Spotkanie Fashion Day nie ustępowało w niczym spotkaniom na światowych wybiegach mody. Mieszkanki i Mieszkańcy warszawskich Domów Pomocy Społecznej profesjonalnie prezentowali modę i własne wizje na jej temat. W pokazie wzięli również udział Wolontariusze i Młodzież z sąsiadującego z DPS liceum. DPS „Chemik”  rozbił bank z nagrodami. Mieszkanki Pani Ula i Pani Ewa, zdobyły w pokazie I miejsce. Pani Ula prezentowała kreację z lat 20- tych XX wieku, a Pani Ewa prezentowała styl rockowy. Pani Lucyna zajęła miejsce II. Ubrana była w błękitną luźną sukienkę, ale to, co zrobiło największe wrażenie na jury, to własnoręcznie przez nią wykonana biżuteria, również w odcieniach niebieskiego. Pani Jola otrzymała wyróżnienie za piękną kreację w groszki, którą dopełniał biały kapelusz z szerokim rondem. Panie były zachwycone i wzruszone. Organizator, czyli DPS „Budowlani” zapewnił fantastyczną atmosferę, pyszny poczęstunek i wspaniałe nagrody dla zwycięzców.

autor: Ewa Bobrowska - st. instruktor k.o.

Fashion Day 2023

Utworzono dnia 22.10.2023, 19:43