– „Gazetka” – sposób na nudę

Świątecznie udekorowana choinka.
Zdjęcie udekorowanej choinki z leżącymi pod nią prezentami.

W ten grudniowy, przedświąteczny czas, pragniemy zaprosić Państwa do zapoznania się ze wstępem do naszej Domowej „Gazetki”.

„Gazetka” jest miesięcznikiem wydawanym w DPS „Chemik” i zawierającym ciekawostki ze świata, zagadki, quizy itp. szeroko pojętą rozrywkę intelektualną. Numer grudniowy – 7/2020 obowiązkowo musiał być o tematyce świąteczno – zimowej. Ale czy tylko?

Od Redakcji:

Ani się obejrzeliśmy i mamy grudzień, ostatni miesiąc roku i pierwszy miesiąc zimy. Jednak zimy tej prawdziwej, tej z naszego dzieciństwa, pełnej śniegu, roziskrzonej słonecznymi i mroźnymi dniami, nie było już bardzo dawno. Niektórzy z Państwa tęsknią za taką prawdziwą zimą. Inni woleliby pogodę łagodniejszą, bez mrozu i śniegu. Ale niezależnie od tego, jakiej zimy pragniemy i co nam zaoferuje pogoda, my sami możemy sprawić, żeby była przyjemna.
Jak to zrobić? Wystarczy rozejrzeć się dookoła, może znajdzie się ktoś, z kim chcielibyśmy porozmawiać, może ktoś chciałby porozmawiać z nami?
A może ktoś koło nas potrzebuje pomocy? Może wystarczy niewiele by sprawić drugiej osobie przyjemność, wesprzeć ją w trudnej chwili, pokazać po prostu,
że nie jest nam obojętny los drugiego człowieka. Ostatnio można zaobserwować w naszym Domu takie właśnie postawy wśród Mieszkańców. I jest to znak, że stajecie się Państwo sobie bliżsi, widzicie potrzeby i ograniczenia innych osób, że nie stanowicie przypadkowej grupy osób, które znalazły się razem w jednym miejscu, ale że stanowicie całość. I ten fakt powoduje, że i my patrzymy na zimowy świat za oknem radośniej, weselej i z większą ufnością i nadzieją na wiosnę.

Mottem na ten grudniowy czas niech będą słowa o. Macieja Zięby OP „Zamiast wykrzykiwać swoje oburzenie na cały świat, lepiej zacząć robić go lepszym wokół siebie”.

Biuletyn Informacji Publicznej
Miasto Stołeczne Warszawa
Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie
Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych
Powrót do góry
Font Resize