– Zajęcia manualne w pracowni plastycznej

ZAJĘCIA MANUALNE W PRACOWNI PLASTYCZNEJ mają formę zajęć otwartych, skierowane są do wszystkich zainteresowanych Mieszkańców i odbywają się w godzinach przedpołudniowych. Zajęcia te sprzyjają utrzymaniu samodzielności i poczucia społecznej wartości, stwarzają Seniorom możliwość realizowania swoich zainteresowań i pasji.  Dobierane są indywidualnie do możliwości i umiejętności Mieszkańca. Głównym celem zajęć jest usprawnianie motoryki małej, poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz utrzymanie relacji interpersonalnych. Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Mieszkańców DPS „Chemik”. Oprócz sprawdzenia się w pracy w różnych technikach plastycznych można tu porozmawiać, wypić kawę i skosztować czegoś pysznego.

Obecnie podczas zajęć w pracowni plastycznej przygotowujemy prace, które zostaną zaprezentowane podczas Pikniku w Parku Szczęśliwickim oraz tworzymy własny kalendarz DPS „Chemik”, który zawieszany jest na parterze Domu.

Już niedługo, w okresie przedświątecznym wspólnymi siłami tworzyć będziemy piękne karty oraz stroiki bożonarodzeniowe.  

Każdy Mieszkaniec znajdzie tu coś dla siebie, a jeśli ma ochotę na słodkie lenistwo to zapraszamy na kawę w miłym towarzystwie i w otoczeniu kolorowych prac plastycznych.

autor: Dorota Aniołkowska

Biuletyn Informacji Publicznej
Miasto Stołeczne Warszawa
Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie
Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych
Powrót do góry
Font Resize