– Terapia ruchem

Siedzący w okręgu Seniorzy, a w środku kobieta z piłką w ręku.

TERAPIA RUCHEM – to gimnastyka grupowa lub indywidualna z Mieszkańcami DPS „Chemik”. Zajęcia ruchowe odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 12.00 na tarasie lub jadalni. Wspólnie wykonujemy ćwiczenia ogólnousprawniające w pozycji siedzącej i stojącej, przeplatane ćwiczeniami oddechowymi oraz ćwiczeniami na orientację w schemacie ciała. Wszystkie ćwiczenia oczywiście dostosowane są do możliwości fizycznych Seniorów. Na zakończenie gimnastyki proponowane są ćwiczenia motoryczne z piłką lub taśmą, a liczbę powtórzeń ustalają sami Mieszkańcy.                            

 Wakacyjna gimnastyka cieszy się dużym zainteresowaniem nawet wśród Seniorów poruszających się na wózkach. Zgodnie z zasadą „W zdrowym ciele – zdrowy duch” nasi Mieszkańcy chętnie biorą aktywny udział w terapii ruchem. W zależności od pogody prowadzone są również ćwiczenia indywidualne na przyrządach siłowych w naszym ogrodzie (mini-siłownia) oraz organizowane są spacery do pobliskiego parku, czy kawiarenki.

Podsumowując: każdy Senior doskonale wie, że ruch to Zdrowie! Aktywność fizyczna przynosi korzyści zdrowotne w każdym wieku. Pomaga zachować sprawność fizyczną, pozytywnie oddziałuje na stan psychiczny i poprawia nasze samopoczucie.

autor: Dorota Aniołkowska

Biuletyn Informacji Publicznej
Miasto Stołeczne Warszawa
Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie
Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych
Powrót do góry
Font Resize