– Spotkanie z autorami projektu Łapię Dzień

Ośmioosobowa grupa mieszkańców i autorki projektu z wachlarzykami w dłoniach.
Uczestnicy i autorki projektu Łapię Dzień

29 lipca, w czwartek, w DPS „Chemik” odbyło się pierwsze spotkanie naszych Mieszkańców z Paniami z projektu ”Łapię Dzień” realizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ .

Pani Ula, pani Irena oraz pani Grażyna otrzymały upominki – niespodzianki za udział w tym projekcie. Przy kawie i ciasteczku organizatorki projektu – Pani Marta i Pani Ilona opisały założenia całego przedsięwzięcia związanego z edukacją Seniorów.

Celem projektu „Łapię Dzień” jest zachęcanie osób starszych do aktywności i dbania o sprawność psychofizyczną, która szczególnie teraz w czasie pandemii jest bardzo ważna. Istotą jest chwytanie każdego dnia i niwelowanie biernego podejścia do życia. W czasie spotkania Panie zaproponowały wspólne robienie wachlarzy z papieru, które mogą nam przynieść trochę ochłody w upalne dni ale i też być elementem pomocniczym do ćwiczeń fizycznych. Spotkanie nasze upłynęło w miłej atmosferze i w wyśmienitych humorach. Już wiemy, że będziemy spotykać się cyklicznie  i zachęcać innych Mieszkańców DPS „Chemik” do aktywnego życia.

autor: Dorota Aniołkowska

Biuletyn Informacji Publicznej
Miasto Stołeczne Warszawa
Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie
Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych
Powrót do góry
Font Resize