– Pożegnanie Lata na sportowo

Logo DPS CHEMIK
Logo DPS Chemik przedstawiające dwoje staruszków siedzących pod parasolem ogrodowym

Wszem i wobec wiadomo, że „w zdrowym ciele – zdrowy duch”, dlatego instruktor terapii zajęciowej wraz z pracownikiem kulturalno – oświatowym wpadli (jak się później okazało) na genialny pomysł pożegnania lata i w dniach 22 i 23 września 2020 r. w DPS „Chemik” odbyła się Olimpiada Sportowa Mieszkańców zatytułowana „Pożegnanie Lata na sportowo”.

Pomysł ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony Domowych sportowców, a wzięło w niej udział 36 Mieszkańców. Pogoda dopisała wyśmienicie, więc mogliśmy rywalizować na świeżym powietrzu, w naszym ogrodzie.

We wtorek – 22 września rozegrane zostały takie konkurencje jak: kręgle, strzał piłką do bramki oraz rzut piłką do kosza. Oczywiście nie obyło się bez uroczystego otwarcia Olimpiady w wykonaniu pani Dyrektor, która najpierw przecięła wstęgę, a następnie jako pierwsza rozpoczęła sportowe zmagania dyscypliną – kręgle.

W środę – 23 września rozegrano kolejne trzy ważne konkurencje: pamięć absolutna, zgaduj  zgadula i układanie puzzli na czas.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom Olimpiady miało miejsce w dniu 24 września, w czwartek, na jadalni przy kawie, herbacie i ciastku. Atmosfera podczas zawodów była gorąca i ekscytująca, Mieszkańcy nawzajem sobie kibicowali i dopingowali, a chęć zdobycia medalu trzeba podkreślić – była ogromna. Dla samych organizatorów Olimpiady zwycięstwa w niektórych dyscyplinach były miłą niespodzianką.

Mamy nadzieję, że ta sportowa forma utrzyma się do kolejnej Olimpiady Seniorów za rok.

Powrót do góry