– Pożegnanie Lata na sportowo

Logo DPS CHEMIK.

Wszem i wobec wiadomo, że „w zdrowym ciele – zdrowy duch”, dlatego instruktor terapii zajęciowej wraz z pracownikiem kulturalno – oświatowym wpadli (jak się później okazało) na genialny pomysł pożegnania lata i w dniach 22 i 23 września 2020 r. w DPS „Chemik” odbyła się Olimpiada Sportowa Mieszkańców zatytułowana „Pożegnanie Lata na sportowo”.

Pomysł ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i uznaniem ze strony Domowych sportowców, a wzięło w niej udział 36 Mieszkańców. Pogoda dopisała wyśmienicie, więc mogliśmy rywalizować na świeżym powietrzu, w naszym ogrodzie.

We wtorek – 22 września rozegrane zostały takie konkurencje jak: kręgle, strzał piłką do bramki oraz rzut piłką do kosza. Oczywiście nie obyło się bez uroczystego otwarcia Olimpiady w wykonaniu pani Dyrektor, która najpierw przecięła wstęgę, a następnie jako pierwsza rozpoczęła sportowe zmagania dyscypliną – kręgle.

W środę – 23 września rozegrano kolejne trzy ważne konkurencje: pamięć absolutna, zgaduj  zgadula i układanie puzzli na czas.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczestnikom Olimpiady miało miejsce w dniu 24 września, w czwartek, na jadalni przy kawie, herbacie i ciastku. Atmosfera podczas zawodów była gorąca i ekscytująca, Mieszkańcy nawzajem sobie kibicowali i dopingowali, a chęć zdobycia medalu trzeba podkreślić – była ogromna. Dla samych organizatorów Olimpiady zwycięstwa w niektórych dyscyplinach były miłą niespodzianką.

Mamy nadzieję, że ta sportowa forma utrzyma się do kolejnej Olimpiady Seniorów za rok.

Biuletyn Informacji Publicznej
Miasto Stołeczne Warszawa
Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie
Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych
Powrót do góry
Font Resize