– Olimpiada na Powitanie Lata 2022

Jak co roku w naszym Domu, uroczyście witaliśmy lato.

Pierwszy dzień Kalendarzowego Lata (22 czerwca), przywitał nas piękną pogodą, która pozwoliła nam przeprowadzić zaplanowane na ten dzień zawody sportowe. To już II Olimpiada Sportowa Mieszkańców DPS „Chemik”. Mieszkańcy już od rana trenowali formę. Przygotowywali plac rozgrywek, spacerowali robili skłony i wymachy, aby jak najlepiej przygotować się do sportowej walki. Olimpiada rozegrana została w kilku konkurencjach: rzut na bramkę, rzut do kosza, rzut lotką do tarczy, wywijanie ośmiornicy (konkurencja zręcznościowa polegająca na wywinięciu na czas, na drugą stronę gumowej ośmiornicy i wszystkich jej ośmiu ramion), oraz warcaby.


Chętnych było wielu. Równie wielu było kibicujących. Emocje ogromne i chociaż każdy mówił „to tylko zabawa”, to ambitnie i z przejęciem przystępował do rozgrywek.
Nad uczestnikami Olimpiady powiewała olimpijska flaga a Pani Dyrektor prócz czynnego udziału z zawodach, zapaliła, a następnie zgasiła nasz Znicz Olimpijski.
          

Następnego dnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów, medali i nagród dla tych, którzy zdobyli podium olimpijskie. A jako nagroda niespodzianka dla sportowców i dla wszystkich Mieszkańców wystąpił zaproszony zespół Boney M. We wspaniałych artystów wcielili się (ale cicho sza!) członkowie naszej grupy teatralnej PRO – ARTE, którzy pomimo upalnej pogody, dali radę wytrzymać skoczny i energetyzujący występ. Było radośnie i śmiesznie?

Biuletyn Informacji Publicznej
Miasto Stołeczne Warszawa
Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie
Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych
Powrót do góry
Font Resize