– Narodowe czytanie

3-go września odbyła się w naszym kraju 11. edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą były „Ballady i Romanse” Adama Mickiewicza, które zapoczątkowały w Polsce okres Romantyzmu. Podczas wspólnego czytania z udziałem Pary Prezydenckiej, na scenie w Ogrodzie Saskim w Warszawie wystąpili znakomici artyści, którym towarzyszyła specjalnie na tę okazję przygotowana muzyka.

Ponieważ nasi Mieszkańcy nie mogli brać fizycznego udziału w spotkaniu w Ogrodzie Saskim, w naszym Domu również zorganizowaliśmy Narodowe Czytanie. Przy kawie, herbacie i ciasteczku Mieszkańcy dla wszystkich przebywających na naszym patio prezentowali twórczość Mickiewicza.

Czytaliśmy: ”Powrót taty”, „Panicz i dziewczyna”, „Pani Twardowska”, „Świtezianka”, oraz  zachwyceni balladami poszliśmy dalej i czytaliśmy jeszcze inne utwory Mickiewicza t.j. „Rozmowa”, „D M.”, „Przyjaciele”, „Niepewność”. Rok 2022 został uchwalony przez Sejm RP Rokiem Romantyzmu Polskiego, nadarzyła się więc wspaniała okazja, by odczytać publicznie dzieło inicjujące ważny okres w polskiej kulturze i historii.

autor: Ewa Bobrowska

Biuletyn Informacji Publicznej
Miasto Stołeczne Warszawa
Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie
Stołeczne Centrum Osób Niepełnosprawnych
Powrót do góry
Font Resize