Dom Spotkań z Historią

W dniu 28.07.2018 Mieszkańcy naszego Domu zwiedzili Dom Spotkań z Historią, który prezentował w tym dniu film „Strachy” (1936).

To było przedostatnie lipcowe spotkanie z cyklu „Kobiety w starym kinie”, poświęcone  „Strachom” w reżyserii Eugeniusza Cękalskiego i Karola Szołowskiego.

Warszawski kabaret, w którym pracują główne bohaterki filmu Teresa i Linka, zostaje zamknięty. Dziewczyny muszą wyjechać do prowincjonalnego miasteczka i podjąć pracę w lokalnym teatrzyku. Film na podstawie bestselerowej książki Marii Ukniewskiej, popularnej tancerki warszawskich kabaretów, odsłania kulisy trudnego i pełnego upokorzeń życia tancerek. Debiutującej w roli głównej Hannie Karwowskiej towarzyszy wspaniała Jadwiga Andrzejewska oraz super-gwiazda przedwojennego kina – Eugeniusz Bodo.

Po obejrzeniu filmu, Mieszkańcy mieli możliwość przejść się Krakowskim Przedmieściem i obserwować  nowe, stylizowane ławki, pachołki, kwietniki, latarnie-pastorały. W cudownym nastroju zachwyceni wrócili  wszyscy  na kolację.