Piknik w Ogrodzie

Piknik w Ogrodzie to całodzienna impreza wielopokoleniowa rozpoczynająca sezon letni w DPS „Chemik”.
W tym roku zaplanowany został na dzień 23 czerwca 2016r. i zorganizowany w ramach projektu „AGE – Działania na rzecz aktywnego i godnego starzenia się w Warszawie”, współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014. Był to drugi z 14 pikników organizowanych w ramach działań informacyjno-promocyjnych projektu.

W Pikniku udział wzięli Mieszkańcy DPS „Chemik” wraz z rodzinami, pracownicy placówki, przedstawiciele zaprzyjaźnionych DPS-ów oraz placówek i instytucji współpracujących tj.: Fundacja jak Pies z Kotem, Stowarzyszenie Syntonia, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Warszawski Uniwersytet Medyczny.
Wśród licznych atrakcji zaplanowanych na ten dzień przewidziano: pchli targ, występ zespołu wokalnego Domu Pomocy Społecznej „Chemik” UŚMIECH, występ KAPELI PRASKIEJ, pokaz sztuk magicznych, rysownika-karykaturzystkę, szczudlarza oraz mini-fabrykę waty cukrowej i prawdziwą ucztę grillową. Ponadto wszyscy chętni mogli spędzić czas z podopiecznymi Fundacji Jak Pies z Kotem oraz spróbować swoich sił w konkursach z nagrodami – m.in. koło fortuny i rzut do tarczy, a dla najmłodszych uczestników – poszukiwanie skarbu.
Oczywiście nie mogło zabraknąć miejsca na warszawską potańcówkę przy najlepszych praskich szlagierach.
Impreza minęła w atmosferze ogólnej radości, życzliwości i wspólnej wielopokoleniowej zabawy. Zupełnie jak za dawnych lat na warszawskiej Pradze.
Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci, zajmując w sercach szczególne miejsce.
Zapraszamy do galerii.