Szpital w Niezalesionej Górze na Pikniku 2019

W pamiętnym dniu 25 czerwca, we wtorek, głośnym przytupem powitaliśmy ulubioną i z tęsknotą oczekiwaną porę roku – Lato. Na ten szczególny moment, dla wszystkich Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Chemik” oraz naszych szanownych gości z Dziennego Domu Pomocy „Z Ochotą” oraz wszystkich Mieszkańców Dzielnicy Ochota, których przywiodły do nas dźwięki muzyki, przygotowaliśmy wiele atrakcji. Wszystko to w ramach pikniku „Powitanie Lata 2019”.

Jak zawsze z dużą troską podchodzimy do tego aby było nie tylko miło i ładnie ale także zdrowo. Tym razem było szczególnie. Nawet program rozrywkowy był bardzo pro-zdrowotny. Wśród kolorowej warzywno – owocowej dekoracji, wykonanej wspólnie z Mieszkańcami Domu w ramach odbywającej się terapii zajęciowej, można było zauważyć wiele znanych haseł typu: „W zdrowym ciele zdrowy duch”, „Jedz witaminy będziesz piękny i zdrowy” albo „Gimnastyka czyni cuda – rzeźbi biodra, brzuch i uda”. Wszystko po to aby zachęcić i zmotywować naszych Mieszkańców oraz Gości do aktywności ruchowej.

Nie zabrakło również koncertu Zespołu „Uśmiech”, który czeskim repertuarem rozbawił całą sale, na długo pozostawiając uśmiech na twarzach. Dużą atrakcją było przedstawienie w dwóch aktach, w wykonaniu kadry terapeutycznej wraz z Mieszkańcami z grupy teatralnej pt. „Szpital w Niezalesionej Górze”, który zakończył się owacjami na stojąco oraz prośbami o bisy.

Dzięki ogromnemu sercu darczyńców dla wszystkich uczestników był słodki poczęstunek – pyszne lody od fimy Grycan oraz ciasta, ciasteczka i napoje od firmy Groupon. To wyjątkowe, radosne spotkanie w gronie przyjaciół uwieńczył wspólny obiad w postaci grillowanych kiełbasek z pieczonymi ziemniaczkami i surówką. Istne niebo w gębie.

Gorąco dziękujemy wolontariuszom z Grouponu za nieocenione wsparcie i wspólną zabawę oraz gościom – Seniorom z Dziennego Domu Pobytu „Z Ochotą”, którzy w myśl przysłowia „szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeżeli się ją dzieli” kolejny już raz bawili się razem z nami.

Lato zostało godnie i wesoło przyjęte. Niech panuje nam w całej swej krasie do samej jesieni…

                                                                                                      DA./JJZ