Zajęcia z hortiterapii

        Zajęcia z hortiterapii mogą być prowadzone przez cały rok i to jest ich wielki atut.

Kiedy nadchodzi wiosna to wychodzimy na spacer do ogrodu sensorycznego, parku, czy też wybieramy się na wycieczki krajoznawcze np. do Konstancina lub Powsina. W tym okresie dominują również prace ogrodnicze.

Grupa Mieszkańców pod czujnym okiem terapeuty grabi, zamiata i podlewa rośliny w naszym pięknym ogrodzie. Ogród to raj dla naszym zmysłów, wycisza złe emocje, napięcia, korzystnie wpływa na naszą kondycję psychofizyczną, a także poprawia nastrój i jakość snu.

W okresie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie sprzyja spacerom wtedy zajęcia z hortiterapii odbywają się w pracowni. Mieszkańcy zajmują się pielęgnacją roślin doniczkowych, tworzą kompozycje kwiatowe, a w ramach zajęć robimy prace plastyczne z wykorzystaniem materiału roślinnego takiego jak: kasztany, mech, gałązki drzew. Zainteresowani Seniorzy mogą też obejrzeć ciekawą projekcję filmów przyrodniczych.

      Prowadząc zajęcia z hortiterapii pamiętamy zawsze o indywidualnych potrzebach i możliwościach naszego Mieszkańca. Priorytetem ma być przyjemność wykonywania danej pracy.

DA