Andrzejki z Andrzejem Rybińskim i DDP „Z Ochotą”

Czary mary, wosku lanie, co ma stać się,

Niech się stanie….

………. I tak właśnie było 28 listopada 2018r. w Domu Pomocy Społecznej „Chemik” przy ulicy Korotyńskiego 10 w Warszawie. W tym dniu zawitały do nas dobre wróżki, czarne koty, wiszące na gałęziach nietoperze, a z kąta sali, z uplecionej pieczołowicie i po mistrzowsku pajęczyny zerkał na nas duży pająk.

Impreza andrzejkowa została zorganizowana przy współudziale Ośrodka Pomocy Społecznej dla Dzielnicy Ochota i Dziennego Domu Pobytu  „Z Ochotą” oraz Domu Pomocy Społecznej „Chemik”. Przygotowania do świętowania Andrzejek trwały tygodnie. Poprzedzone zostały spotkaniami integracyjnymi Podopiecznych powyższych Placówek z okazji Dnia Seniora oraz Święta Niepodległości 11 listopada.

Była to udana współpraca, która zaowocowała fantastyczną, wspólną zabawą andrzejkową, a w przyszłości zapewne kolejnymi miłymi spotkaniami.

Mieszkańcy z DPS „Chemik” wraz z Seniorami z Dziennego Domu Pobytu bawili się wyśmienicie!

Główną atrakcją był koncert Pana Andrzeja Rybińskiego, który nie spodziewał się tak gorącego powitania. Artysta zaprezentował swoje najlepsze przeboje, niektóre w nowych aranżacjach oraz wiele nowych utworów, nieznanych dotąd widowni. W koncert wlał całe swe wielkie, artystyczne serce. Dowcipne komentarze oraz historie z życia prywatnego i artystycznego opowiadane pomiędzy śpiewanymi utworami utwierdziły nas w przekonaniu, iż jest to człowiek kochający życie i ludzi, a praca sceniczna jaką wykonuje daje mu wiele radości, którą dzieli się z innymi. Akompaniament syna Artysty – Pana Kacpra Rybińskiego –  wzbudził wśród słuchaczy pełen aplauz.  

Atmosfera koncertu była wspaniała, a na koniec  Seniorzy, Pracownicy oraz wszyscy zaproszeni Goście gromkimi brawami podziękowali Artyście i złożyli mu najserdeczniejsze życzenia imieninowe, okraszone osobistą twórczością plastyczną i poetycką autorstwa Seniorów z DDP „Z Ochotą”.

Po koncercie nadszedł magiczny czas wróżb i zaglądania w przyszłość, w specjalnie przygotowanej „Sali czarów”. Królowały tam dwie Wróżki (na co dzień urzędujące w DDP „Z Ochotą”),  które z czarodziejskich kart, wosku oraz magicznych kości przepowiadały same dobre wieści dla każdego z odważnych ochotników, a szklana kula obdarowywała przybyszów przepowiedniami andrzejkowymi.

Wspólnej zabawie, tańcom i radosnemu śpiewaniu nie było końca…

Andrzejki w DPS „Chemik” były czasem „wielkiej magii”, tańca i cudownej atmosfery, spędzonym w przyjaznym i życzliwym sobie na wzajem gronie.

Bardzo dziękujemy i z ochotą  J liczymy na dalszą owocną współpracę z Dziennym Domem Pobytu „Z Ochotą”.